Informacje o aparatach słuchowych

POLECAMY NASTĘPUJĄCE ROZWIĄZANIA

Wewnątrzuszny aparat słuchowy

Aparaty wewnątrzuszne to dyskretne rozwiązania dla każdego, kto szuka możliwie najbardziej niezauważalnego aparatu. Noszone są bezpośrednio w kanale słuchowym. Aparaty słuchowe są indywidualnymi produktami, pasującymi do konkretnego kanału słuchowego, który można porównać do odcisku palca – nie ma dwóch takich samych. Urządzenia są produkowane z najwyższą starannością, precyzją i dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Idealne dopasowanie, maksymalna dyskrecja oraz zindywidualizowana konfiguracja zapewniają najwyższy poziom komfortu i świetne wrażenia słuchowe.

Aparat słuchowy RIC

Elegancki aparat słuchowy ze słuchawką w uchu jest najlepszym wyborem dla osób, które chcą uzyskać komfortowe i dyskretne dopasowanie. Duży wybór kolorowych obudów i najbardziej zaawansowane funkcje bezprzewodowe są dostępne dla wszystkich aparatów. Nowością wśród aparatów słuchowych typu RIC są modele ładowalne (dzięki czemu nie trzeba wymieniać małych baterii) oraz modele wykorzystujące bezpośrednie połączenie bluetooth z telefonem (bez dodatkowych urządzeń, streamerów).

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O APARATACH SŁUCHOWYCH?

W najprostszej formie aparaty słuchowe są jak miniaturowy system z czterema podstawowymi elementami: mikrofon, wzmacniacz, głośnik (odbiornik) i zasilacz (baterie).

Dzisiejsze aparaty słuchowe są zróżnicowane pod względem wyglądu. W ofercie posiadamy urządzenia od niewidzialnych aparatów, które mieszczą się całkowicie w kanale słuchowym do niewielkich rozwiązań, które znajdują się za uchem. Dostępne są różne poziomy technologii, odpowiadające konkretnym potrzebom i budżetowi. Poniżej znajduje się lista typów aparatów słuchowych. Kliknij każdy z nich, aby dowiedzieć się więcej.

Słyszeć lepiej w hałaśliwych miejscach

Mikrofon kierunkowy w połączeniu z zaawansowaną technologią redukcji szumów może wzmacniać mowę przy jednoczesnej redukcji niepożądanego hałasu tła.

Słyszeć wyższe częstotliwości

Technologia, która replikuje wskaźniki mowy wysokiej częstotliwości (takich jak głosy dzieci i kobiet) na niższe częstotliwości, dzięki czemu są łatwiej słyszalne.

Ochrona przed wilgocią

Większość oferowanych przez Konert aparatów słuchowych jest wodoszczelna i pyłoszczelna (norma IP67 lub IP68). Obudowy tych aparatów zapewniają długotrwałą niezawodność i lepszą ochronę inwestycji.

Osobiste i wygodne słuchanie

Niektóre technologie kompresji dźwięku różnicują miękką mowę z głośności, zapewniając lepszą jakość dźwięku. Bardziej naturalny odbiór.

Bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe urządzeń multimedialnych

Bezprzewodowe akcesoria strumieniują dźwięk z telewizorów, komputerów, odtwarzaczy MP3 i przesyłają bezpośrednio do bezprzewodowych aparatów słuchowych.

Słyszeć lepiej przez telefon

Cewka telefoniczne w aparatach słuchowych ma na celu zwiększenie komfortu i przejrzystości podczas rozmowy przez telefon.

Bezprzewodowe rozmowy telefoniczne

Akcesoria bezprzewodowe zmieniają aparaty słuchowe w mikrofon i odbiornik telefonu komórkowego. Niektóre aparaty słuchowe mają bluetooth, gdzie są niepotrzebne żadne dodatkowe akcesoria.

Generator szumów usznych

Nowoczesne aparaty słuchowe oferują różne strategię walki z szumami usznymi. Tradycyjna terapia przy pomocy specjalnie dostosowanych sygnałów „przykrywa” irytujące dźwięki. Aparaty słuchowe posiadają również wbudowaną terapię wycięcia wzmocnienia, która „uczy” mózg nie słyszeć szumów usznych.

Ładowalność

Niemal każde urządzenie elektroniczne posiada obecnie własny akumulator. Ta popularna i wygodna technologia znajduje też coraz częściej zastosowanie w aparatach słuchowych. Obecnie najlepszą opcja ładowalności w branży aparatów słuchowych są ogniwa litowo jonowe. W porównaniu z tradycyjnymi akumulatorami do aparatów słuchowych dają: dłuższy czas działania i żywotność oraz większą wygodę i solidność. Niektóre modele aparatów słuchowych są wyposażone w ładowarki z wbudowanym powerbankiem, która pozwala naładować aparaty słuchowe, gdy nie mamy dostępu do prądu.

Akcesoria i aplikacje

Praktyczne aplikacje i akcesoria sprawiają, że życie z aparatami słuchowymi jest jeszcze przyjemniejsze.  Aplikacje na telefon pozwalają w dyskretny sposób zmieniać ustawienia aparatów słuchowych i dostosować je do swoich preferencji. Dają też możliwość kontaktu z protetykiem Konert Aparaty Słuchowe. Piloty zdalnej obsługi to rozwiązanie idealne dla każdego kto chce mieć dyskretną i wygodną kontrolę nad aparatami słuchowymi bez smartfona. Dostępne są również nadajniki do telewizora dzięki czemu dźwięk z telewizora może być transmitowany bezpośrednio do aparatów słuchowych na odległość do 10 metrów. Streamery to akcesoria zapewniające obsługę transmisji dźwięku dla dowolnego smartfona z technologią bluetooth. Mogą również działać jako zdalny mikrofon o zasięgu 20 metrów, który pomaga w wymagających sytuacjach słuchowych na przykład podczas wieloosobowych spotkań. Dostępne są również nadajniki do telewizora dzięki czemu dźwięk z telewizora może być transmitowany bezpośrednio do aparatów słuchowych na odległość do 10 metrów. Streamery to akcesoria zapewniające obsługę transmisji dźwięku dla dowolnego smartfona z technologią bluetooth. Mogą również działać jako zdalny mikrofon o zasięgu 20 metrów, który pomaga w wymagających sytuacjach słuchowych na przykład podczas wieloosobowych spotkań.

Podobnie jak wiele innych urządzeń elektronicznych (telewizory, telefony, komputery), aparaty słuchowe przeżywały w ostatnim dziesięcioleciu znaczną rewolucję technologiczną. Najlepsza dzisiejsza technologia słuchowa ma na celu praktycznie wyeliminowanie sprzężenia zwrotnego i ułatwia słuchanie w hałaśliwym otoczeniu. Dźwięki z telewizora lub radia mogą być bezpośrednio przesyłane do aparatów słuchowych. Bezprzewodowa transmisja umożliwia również rozmowę przez telefon bez użycia rąk. Teraz aparaty słuchowe są mniejsze (a czasem niewidoczne), bardziej wygodne i mocniejsze niż kiedykolwiek.
Zobacz więcej szczegółów w naszym katalogu aparatów słuchowych.

Szukając dla siebie aparatu słuchowego zasięgnij opinii dyplomowanego protetyka słuchu firmy Konert Aparaty Słuchowe, który wybierze dla Ciebie najlepsze rozwiązanie w oparciu o najnowsze technologie oraz twoje możliwości finansowe. Decydując się na zakup w naszej firmie możesz być pewien, że stawiasz na kompetencje i długoletnią opiekę. Adresy naszych gabinetów dostępne są w zakładce kontakt, lub zadzwoń pod wskazane poniżej numery telefonów:

 • 22 654-39-14 Poniedziałek – Piątek w godzinach 10:00 – 17:00
 • 22 668-60-20 Poniedziałek – Piątek 9:00 – 16:00
 • 22 662-16-16 Poniedziałek, Środa, Piątek 9:00 -16:00, Wtorek i Czwartek w godzinach 11:00 – 18:00
 • 46 811-16-50 Poniedziałek, Środa, Piątek w godzinach 11:00 – 16:00
 • 698-68-54-24 poza godzinami pracy gabinetów

Badania nad osobami z ubytkiem słuchu i z dużymi wadami słuchu wykazały, że aparaty słuchowe odgrywają istotny czynnik w społecznym, emocjonalnym, psychicznym i fizycznym samopoczuciu. Dokładniej mówiąc, wykazano, że leczenie ubytków słuchu poprawia:

 • Komunikacja w relacjach
 • Intymność i ciepło w stosunkach rodzinnych
 • Łatwa komunikacja
 • Większa pewność siebie
 • Poczucie kontroli nad swoim życiem
 • Udział społeczny
 • Stabilność emocjonalna

Cena będzie się różnić w zależności od konkretnego modelu i potrzebnych funkcji oraz skuteczności w różnych środowiskach. Niezależnie od końcowego kosztu, Konert Aparaty Słuchowe umożliwia swoim pacjentom zakupy na raty. Należy również sprawdzić, czy przysługuje nam refundacja z Narodowego Funduszu Zdrowia, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, zniżki od pracodawcy, związku, administracji weteranów, ubezpieczyciela, lub organizacji charytatywnej. Informacje o refundacji do aparatów słuchowych znajduję się w zakładce Refundacje i finansowanie.

Tak. Większość osób potrzebuje okresu adaptacyjnego, który jest indywidualny. Trwać może nawet do czterech miesięcy, zanim osiągniemy pełne korzyści z zakupionych urządzeń. Warto jednak spodziewać się wyraźnych korzyści już w okresie próbnym. Pamiętaj, że twój profesjonalny aparat słuchowy będzie zawsze pomocny, jeśli tylko będziesz go nosił. Nie bój się skontaktować z nami, aby rozwiać swoje obawy.

Uważamy, że aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, konieczna jest osobista konsultacja z dyplomowanym protetykiem słuchu firmy Konert Aparaty Słuchowe

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.